Naše výrobky

Veškeré výrobky z naší produkce jsou vyrobeny ručně, samozřejmě na šití používáme průmyslové šicí stroje.

Na zhotovení polštářů a polštářků nic složitého není, snad jen, aby byly pravoúhlé a měly požadovaný rozměr.

Přikrývky jsou prošívané do čtverců nebo s okrajem. Obvod deky je dvojitě prošitý, jednou z rubové a podruhé z lícové strany. Tím se zabrání pozdějšímu tvoření otvůrků v látce na kritických místech prošití. Detail zpracovaného rohu můžete shlédnout v galerii.

Náplň každého čtverce v přikrývce je pečlivě odvážena tak, aby se zabránilo nerovnoměrnému naplnění deky. Dnes jsou už technologie plnění přikrývek řešeny strojně, což samozřejmě snižuje náklady, ale zatím je to na úkor životnosti a funkčnosti výrobku. Deky plněné strojně mají pouze částečné prošití a tím po čase dochází k přemístění náplně ze středu na okraje přikrývky, což bez rozpárání a opětovného naplnění jde dost těžko napravit. Deky prošívané přes už naplněné peří mají ten nedostatek, že nitě na prošití se uvolní díky peří, které bylo ve švu, a nit se posléze přetrhne, což po určitém čase používání způsobí celkové rozpárání švů. Z tohoto důvodu se držíme doposud námi ověřeného způsobu ručního plnění přikrývek s kompletním prošitím zabraňujícím přemístění náplně. Na naše deky a polštáře dodáváme sypkoviny (100% bavlna) vyrobené v ČR s atestem o zdravotní nezávadnosti i pro účely ve zdravotnictví dle norem ISO 9001.

Dalším naším výrobkem jsou spací pytle s péřovou náplní. Vyrábíme klasické mumie, mumie s límcem přes ramena a přikrývkové.